Najlepsze miejsce na hotel – ostoję zdrowia w województwie

Już pierwszy rzut oka na mapę obrazuje potencjał tej lokalizacji. Zespół działek w samym sercu Parku Zdrojowego, świetnie skomunikowany i z dostępem do Zalewu Połczyńskiego. Wokół nieskażone środowisko i tradycyjne sanatoria z kilkudziesięcioletnią tradycją. Mikroklimat tego miejsce promieniuje aurą zdrowia i jest prawdopodobnym źródłem tajemniczego „Pierwiastka Długowieczności”.

Nieruchomości znajdują się w uzdrowiskowej dzielnicy Połczyna-Zdroju, uzdrowiska o kilkuwiekowej tradycji. W całym regionie, w promieniu wielu kilometrów, nie ma obiektu hotelowego z tzw. „górnej półki”. To nie dziwi, ponieważ Połczyn jest jedynym uzdrowiskiem w regionie. Gdzie miałby powstać, jeśli nie tu?

Mile widziany byłby międzynarodowy hotel 4- lub 5- gwiazdkowy, z basenem, pełnym SPA i wszelkimi współczesnymi udogodnieniami. W Połczynie-Zdroju są wszelkie warunki do powodzenia takiej inwestycji, w tym bliskość do klienta niemieckiego. Wszak kurort był kiedyś zapleczem sanatoryjnym samego Berlina.

Połczyński Zalew i jego bezpośrednia bliskość znacznie zwiększa atrakcyjność tego obszaru.

Jak wykorzystać ten potencjał? Wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych? A może coś z ciut większym polotem, jak plaża, wakepark, czy wodna dolina?

Polecam

Burmistrz Połczyna-Zdroju

Sebastian Witek

Informacje podstawowe
Lokalizacja ul. Solankowa
Powierzchnia Działka nr 140/1 – 17.9019 ha,
Działka nr 140/2 – 0.8265 ha,
Działka nr 140/3 – 1.3099 ha,
Działka nr 140/4 – 2.9742 ha,
Działka nr 140/5 – 1.0072 ha,
Działka nr 140/6 – 1.0011 ha,
Łączna powierzchnia – 25.0208 ha
Właściciel Gmina Połczyn-Zdrój
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Tak. Uchwała Nr XXVI/264/2012 Rady Miejskiej w Połczynie-Zdroju z dnia 24 października 2012 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Połczyn-Zdrój
Infrastruktura Elektryczność: Tak
Wodociąg: Nie
Kanalizacja: Nie
Gazociąg: Nie
Dojazd do działki Dojazd od ul. Solankowej

Lokalizacja

Galeria zdjęć