Herbowe wzgórza

A może Rodzinny Park Rozrywki na podmiejskich wzgórzach?

„Trzy Garby” – to klejnoty koronne Połczyna-Zdroju. Te łagodne górki znajdują się w herbie Połczyna-Zdroju, razem z trzema wyrastającymi z nich krzewami winorośli.

Dlaczego tam są? Podobno na ich stokach za czasów Hasso von Wedla (XIV w.) uprawiano winogrona. Wzniesienia znajdują się około 2 km na południe od połczyńskiego rynku, po prawej stronie alei prowadzącej do sanatorium „Borkowo”, na wysokości (i w pobliżu) Zalewu Połczyńskiego. Wysokość Trzech Garbów to 138,5 m nad poziomem morza. Widok z tego miejsca, wznoszącego się nad doliną rzeczki Wogry, jest oczywiście przepiękny.

Dzisiejsze parki rozrywki przyciągają setki klientów dziennie, przez okres od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Historyczne miejsce pod, a właściwie nad miastem – nadaje się do tego idealnie. W promieniu wielu kilometrów brakuje tego rodzaju przedsięwzięć.

Połczyn-Zdrój leży na trasie setek tysięcy podróżnych jadących nad polskie morze przez cały rok.

Informacje podstawowe
Lokalizacja Międzyborze obręb Międzyborze
Powierzchnia Działka nr 11/17 – pow. 74,0283 ha,
Działka nr 11/28 – pow. 29,6604 ha
Właściciel Gmina Połczyn-Zdrój
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Tak. Uchwała Nr XXXV/294/1997 Rady Miejskiej w Połczynie-Zdroju z dnia 11 czerwca 1997 r. w sprawie zmiany miejscowego planu ogólnego zagospodarowania gminy Połczyn-Zdrój miejscowości Międzyborze
Infrastruktura Elektryczność: Nie
Wodociąg: Nie
Kanalizacja: Nie
Gazociąg: Nie
Dojazd do działki Dojazd od Międzyborza oraz ul. Powstańców Warszawskich

Lokalizacja

Galeria zdjęć